Lehrstuhl für Theorie, Praxis und Übersetzung der deutschen Sprache

Кафедра теорії, практики та перекладу німецької мови готує бакалаврів та спеціалістів за напрямом 'Переклад' (німецька та англійська мови); крім цього студенти мають можливість додатково отримати кваліфікацію викладача двох іноземних мов.

Навчання на кафедрі здійснюється за розробленими викладачами кафедри лекційними та практичними курсами з теорії та практики перекладу німецької мови (переклад науково-технічних текстів, економічних текстів і юридичних текстів), специфіки письмового та усного перекладу, з порівняльної та зіставної граматики, лексикології та стилістики німецької мови тощо.

Очолює кафедру кандидат філологічних наук, доцент Лисенко Гелена Людвігівна.

Кафедра обслуговує понад дві тисячі студентів.

Викладачі кафедри мали можливість підвищити свою кваліфікацію у Німеччині в рамках міжнародної програми 'TEMPUS TACIS'.

Велика увага на кафедрі приділяється залученню студентів до наукової роботи. Про якість підготовки студентів свідчить той факт, що деякі з них отримали можливість проходити стажування за кордоном: у 2003-2006 навчальних роках студенти нашої кафедри проходили стажування у місті Вюрцбург за програмою 'Семестрові стипендії для германістів' та місті Гермерсхайм за програмою 'Літні мовні курси' по лінії DAAD.

Кафедра проводить політику підготовки майбутніх науково-педагогічних кадрів, планує створити для молодих викладачів випуску 2002-2006 навчальних років можливість подальшого навчання в аспірантурі на основі домовленості з міжнародною організацією ДААД, а також у провідних вузах України.

Щороку викладачами кафедри теорії, практики та перекладу німецької мови проводяться студентські науково-методичні конференції, в яких беруть участь не лише студенти факультету лінгвістики, але і студенти немовних факультетів.

Виховна діяльність у позанавчальний час здійснюється на кафедрі ТПП німецької мови за різними напрямками через систему активно діючого кураторства. З першого курсу за кожною групою закріплюється куратор, який відіграє важливу роль у житті студентів.

Значно зміцніла матеріально-технічна база кафедри: велика фонотека та відеотека, діапроектори, комп'ютери, сучасні магнітофони. Усі аудиторії обладнані аудіосистемами. Кафедра має науково-методичний кабінет укомплектований навчальними матеріалами, новітніми підручниками, навчальними посібниками, словниками, методичними розробками технічного змісту з усіх спеціальностей, аудіо-, відео-, CD- матеріалами та комп'ютерами

Сайт кафедри: http://fl.ntu-kpi.kiev.ua/kafedra/DE

29.07.2020
COVID-19: стан захворюваності серед студентів КПІ
Результати ПЛР-тестів підтвердили, що 52 курсанти ІСЗЗІ хворіють на COVID-19. Перший випадок в Інституті спецзв’язку та захисту інформації КПІ ім. І. Сікорського було зафіксувано 22 липня, після цього було організовано тестування інших курсантів.
22.07.2020
Як підготуватись до вступу?
Як підготуватись до вступу? На що звернути увагу? Чи варто їхати до приймальної комісії особисто? Питань багато, але у нас є відповіді! Ми готуємо для вас справжній стрим-марафон «42 питання про вступ до КПІ ім. Ігоря Сікорського у 2020 році». Ви зможете поставити питання напряму заступнику Голови Приймальної комісії КПІ ім. Ігоря Сікорського Валерію Можаровському.
25.06.2020
Шановні здобувачі вищої освіти!
Шановні здобувачі вищої освіти, тестування на РВМ В2 припиняється у зв‘язку із закінченням навчального року і буде поновлено з 01.09.2020 року.