Lehrstuhl für Theorie, Praxis und Übersetzung der deutschen Sprache

Кафедра теорії, практики та перекладу німецької мови готує бакалаврів та спеціалістів за напрямом 'Переклад' (німецька та англійська мови); крім цього студенти мають можливість додатково отримати кваліфікацію викладача двох іноземних мов.

Навчання на кафедрі здійснюється за розробленими викладачами кафедри лекційними та практичними курсами з теорії та практики перекладу німецької мови (переклад науково-технічних текстів, економічних текстів і юридичних текстів), специфіки письмового та усного перекладу, з порівняльної та зіставної граматики, лексикології та стилістики німецької мови тощо.

Очолює кафедру кандидат філологічних наук, доцент Лисенко Гелена Людвігівна.

Кафедра обслуговує понад дві тисячі студентів.

Викладачі кафедри мали можливість підвищити свою кваліфікацію у Німеччині в рамках міжнародної програми 'TEMPUS TACIS'.

Велика увага на кафедрі приділяється залученню студентів до наукової роботи. Про якість підготовки студентів свідчить той факт, що деякі з них отримали можливість проходити стажування за кордоном: у 2003-2006 навчальних роках студенти нашої кафедри проходили стажування у місті Вюрцбург за програмою 'Семестрові стипендії для германістів' та місті Гермерсхайм за програмою 'Літні мовні курси' по лінії DAAD.

Кафедра проводить політику підготовки майбутніх науково-педагогічних кадрів, планує створити для молодих викладачів випуску 2002-2006 навчальних років можливість подальшого навчання в аспірантурі на основі домовленості з міжнародною організацією ДААД, а також у провідних вузах України.

Щороку викладачами кафедри теорії, практики та перекладу німецької мови проводяться студентські науково-методичні конференції, в яких беруть участь не лише студенти факультету лінгвістики, але і студенти немовних факультетів.

Виховна діяльність у позанавчальний час здійснюється на кафедрі ТПП німецької мови за різними напрямками через систему активно діючого кураторства. З першого курсу за кожною групою закріплюється куратор, який відіграє важливу роль у житті студентів.

Значно зміцніла матеріально-технічна база кафедри: велика фонотека та відеотека, діапроектори, комп'ютери, сучасні магнітофони. Усі аудиторії обладнані аудіосистемами. Кафедра має науково-методичний кабінет укомплектований навчальними матеріалами, новітніми підручниками, навчальними посібниками, словниками, методичними розробками технічного змісту з усіх спеціальностей, аудіо-, відео-, CD- матеріалами та комп'ютерами

Сайт кафедри: http://fl.ntu-kpi.kiev.ua/kafedra/DE

24.04.2017
Результати інтернет-олімпіади 2017
13.04.2017
День відкритих дверей 2017
Запрошуємо на день відкритих дверей факультету лінгвістики, який відбудеться 29 квітня та 20 травня а ауд.115 корп.7 з 12.00 до 14.00.
13.04.2017
Конференція трудового колективу університету
13 квітня в Центрі культури та мистецтв КПІ ім. Ігоря Сікорського відбудеться конференція трудового колективу університету. Порядок денний: 1.Звіт адміністрації та профспілкових комітетів про виконання колективного договору за 2016 рік та перший квартал 2017 року. 2.Укладання колективного договору на 2017 рік та перший квартал 2018 року. 3.Різне. Початок конференції о 15.00 год. Реєстрація делегатів починається о 14 год.15 хв. у холі ЦКМ.