Skip to content

Екскурсії з викладачами ФЛ в 2014 році

   Фотозвіт з екскурсії м.Переяслав-Хмельницький

    Фотозвіт з екскурсії Чернігівщина, Седнів

 

Уже продовж 15 років співробітники ФЛ мандрують чарівними куточками України. Де ми тільки не побували! Цього року відбулися дві найцікавіші, на наш погляд, екскурсії – в славний Переяслав-Хмельницький та на Чернігівщину. Знаменно, що ці місця пов’язані з іменем Т.Г. Шевченка, 200‑річчя від дня народження якого ми святкуємо цього року.

Місто Переяслів – це місто-музей, який вражає своєю неповторною архітектурною красою, але нас найбільше вразив Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини (Музей під відкритим небом). Його будівництво було розпочато в 1964 році (на площі 30 га !) на Татарській горі на честь 150‑річчя з дня народження Т.Г. Шевченка. На території розташовано 185 об’єктів, з них 104 пам’ятки народної архітектури XVII – XIX ст., зокрема 20 дворів з хатами та господарськими будівлями, 23 різноманітні установи та майстерні, більше 20 тисяч витворів народного мистецтва, знарядь праці, речей побуту, зібраних у лісостеповій зоні України. Чудовою прикрасою музею є два рукотворні ставки, дендропарк з десятками тисяч дерев та кущів. А як дбайливо доглянуто двори та городи! Рай та й годі! Ще треба сказати, що тут розташовано Змійові вали (оборонні споруди ІІІ – VІ ст.). Через Татарську гору проходить шлях, яким у свій час ступали Г.С. Сковорода та Т.Г. Шевченко. 

А зовсім нещодавно ми відвідали Чернігівщину – центр української культури ще давніх часів. Треба сказати, що сам Чернігів – одне з найкрасивіших міст України, його центр стоїть першим у попередньому списку претендентів України на віднесення до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це невелике зелене тихе й затишне місто відвідували, ми думаємо, майже всі кияни, і певно, не раз. А ось у Седніві, що розташований за 30 км. від Чернігова, більшість були вперше.

Седнів колись звався Сновськ (від річки Снов). Уперше згадується у 1068 році у «Повісті минулих літ»: «половцем воюючим около Чернигова, Святослав… изъиде на нь ко Сновеску… одоле и тако бьеми, зрузіи потопала въ Снови». У ХІІ – ХІІІ ст. Сновськ входив до складу Чернігівського князівства. У 1149 р. у літописі згадується сновська тисяча удільного князя Ізяслава Давидовича. У 1234 році київський князь Володимир Рюрикович і Данило Галицький взяли Сновськ та розгромили навколишні села. У 1239 році Сновськ був знищений татарами. У 50‑х рр. місто увійшло до складу Великого князівства Литовського. Під 1527 роком у «Реестре границ черниговских» згадується «село Сновеск, городовое, домов 50 было». З XVІІ ст. місто має сучасну назву – Седнів.

Наприкінці XVІІ ст. Седнів став власністю впливової української козацько-старшинської родини Лизогубів. У 1846 та 1847 роках у Седневі, у маєтку Лизогубів, перебував Тарас Шевченко. Тут він написав картини «Коло Седнева», «У Седневі», «Чумаки серед могил», поему «Відма» тощо.

Не тільки Шевченка, але й інших митців приваблювали ці дивні місця. Тут бували Борис Грінченко, Леонід Глібов та багато інших культурних діячів.

Що особливо вразило нас – це Воскресенська церква – чудовий зразок українського бароко (1690 рік0 – родинна усипальниця Лизогубів. Найсміливіші з нас могли поклонитися мощам одного із братів Лизогубів, що дивом збереглися до наших днів.

Ви, майбутні туристи, можете помилуватись чудовим краєвидом, який надихнув Леоніда Глібова на створення вірша «Стоїть гора високая», що став народною піснею.

Можна з упевненістю сказати: Седнів – це наше відкриття 2014 року.

 

 

29.05.2018
Новина
Запрошуємо всіх на наше свято!
24.05.2018
Об'ява
Додаткові бали
Список розподілу додаткових балів ФАКУЛЬТЕТУ ЛІНГВІСТИКИ          
12.09.2017
Новина
Атестація осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою
ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ З ПОВНИМ ПЕРЕЛІКОМ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ, ЩО ПРОВОДЯТЬ АТЕСТАЦІЮ, ЩОДО ВІЛЬНОГО ВОЛОДІННЯ ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ ЗНАХОДИТЬСЯ ЗА ПОСИЛАННЯМ: http://nads.gov.ua/page/upovnovazheni-vyshchi-navchalni-zaklady Детальніше... 
AdaptiveThemes