Умови допущення аспірантів та здобувачів до кандидатського іспиту з іноземної мови

До складання кандидатського іспиту допускаються аспіранти та здобувачі, які мають належний рівень підготовки, склали залікові тести з реферування наукових текстів українською та іноземною мовами й підготували реферат прочитаної літератури з проблеми наукового дослідження.

За курс навчання має бути прочитано не менше 300 сторінок (600000 друкованих знаків) оригінальної наукової літератури з проблеми, що досліджується. Частка монографії у загалі прочитаної літератури не повинна складати більше половини, тобто 150 сторінок. Відповідність прочитаної літератури тематиці дослідження має бути підтверджена у рецензії наукового керівника аспіранта (здобувача).

Реферат повинен мати такі частини:

1. Виклад українською мовою змісту наукових матеріалів, прочитаних іноземною мовою, оформлений у відповідності до «Основних вимог до дисертації та авторефератів», встановлених ВАКом України (обсяг 20 – 25 сторінок – один друкований аркуш). Інформація має бути логічно структурована, а відреферований зміст окремих матеріалів подано у формі огляду історії проблеми або аналізу існуючих підходів до її дослідження тощо.
  2. Бібліографічний опис. Список джерел має бути оформлений відповідно до вимог державного стандарту.
  3. Інформацію іноземною мовою (до 2 сторінок друкарського тексту) про зміст і результати дисертаційної роботи, включаючи такі розділи, як об’єкт і предмет дослідження, методи дослідження, наукова новизна, головні очікувані наукові й практичні результати роботи.

Реферат подається на реферування не пізніше ніж за чотири тижні до іспиту.

Детальна інформація про умови зарахування на курси тощо
за телефоном: 8 (044) 236-21-49
Відділ аспірантури

23.09.2019