Професійна діяльність випускників

Наші випускники працюють:

• спеціалістами з перекладу науково-технічної документації;
  • викладачами у ВНЗ України, спеціалізованих школах та гімназіях, тощо;
  • журналістами на провідних телеканалах України;
  • редакторами-перекладачами у відомих ЗМІ України;
  • гідами-перекладачами, в туристичних агенціях;
  • стюардесами в міжнародних авіакомпаніях;
  • помічниками директорів компаній з іноземним капіталом (Procter&Gamble Ukraine, L’Oreal Ukraine, IBM, British CouncilRenaultCitroën, група Лакталіс, Auchan, тощо);
  • перекладачами у представництвах міжнародних структур та організацій в Україні (Bosch, Bayer, ABT Баварія, Hansa, Schwarzkopf тощо);
  • координаторами в міжнародних культурно-освітніх центрах;
  • перекладачами і референтами у посольствах різних країн та дипломатичних представництвах МЗС України;
  • та у різних інших сферах діяльності.

Сфера професійної  діяльності випускника факультету лінгвістики:

-  перекладацька:

технологія забезпечення усної та письмової компетенції та  інтерпретації, здійснення письмового  перекладу  різностильових  типів  текстів  та  усного        двостороннього перекладу з іноземних мов на українську, а також з української мови на  іноземні мови;

-  освітянська:

базова   загальна   середня   школа,   вища   тощо;   у  сферах  державного  управління;  професійних  та  громадських  організаціях;  у  сфері  радіо  та        телебачення; політичних організаціях; у підтримці інформаційних та культурних служб,  діяльність   яких   має  міжнародний     характер;   у  дипломатичних      та  консульських   представництвах  зарубіжних країн;

-  науково-дослідницька:

пошук  наукового  матеріалу,    його  опрацювання,  складання  каталогів,   бібліографії, обґрунтування  обраної  теми,     написання  науково- дослідної  роботи  та  її  захист,  апробація  результатів  дослідження  у  вигляді  наукових        статей,  наукових    доповідей   на   науково-практичних     та   науково-теоретичних  конференціях.

Посади випускників факультету лінгвістики

За Класифікатором професій ДК 003:2005:

Фахівець   (переклад)   (для  ОКР   «Бакалавр»)   3449:  фахівець  із  забезпечення  міжмовної  та міжкультурної  усної  та  писемної  комунікації  в  різних  сферах  діяльності  людини,  професійна кваліфікація якої є базовою для даної галузі.

Перекладач  (для ОКР  «Спеціаліст»,       «Магістр»)   2444.2:  спеціаліст з  усного  та письмового перекладу,   що   виконує    професійно-спрямовану     та   інформаційну    діяльність  у  галузях, пов’язаних з перекладом, і має навички роботи з інформаційно-комунікаційними технологіями фахового спрямування. При цьому, для ОКР "Спеціаліст" професійні навички та вміння мають чітко  виражену  практичну  направленість,  у  той  час  як  отримання  ОКР       "Магістр"  орієнтує випускників  на дослідницьку роботу.

Визначені  професії  передбачають  забезпечення  та  сприяння  міжмовній  письмовій  та усній комунікативній взаємодії в різних галузях народного господарства, науки, техніки, освіти, культури   шляхом   перекладу   різноманітних   за   змістом   та   жанром   текстів   іноземною   та державною     мовами,    викладання     у  вищих     навчальних    закладах,   виконання     науково-дослідницької та адміністративної роботи у вищих навчальних закладах. Посади педагогічних і науково-педагогічних   працівників   можуть   обіймати   особи   з  повною   вищою  освітою,       які пройшли   спеціальну   педагогічну   підготовку.    Проходження   такої   спеціальної   педагогічної підготовки засвідчено в додатку до диплома спеціаліста та магістра факультету лінгвістики.

12.06.2019
Список розподілу додаткових балів студентів факультету лінгвістики
Шановні абітурієнти!
Факультет лінгвістики запрошує Вас на День відкритих дверей, який проводитиметься 20.04.2019 за такою програмою: 9.00-12.00 загальноуніверситетський День відкритих дверей, зустрічі з абітурієнтами та батьками біля стендів факультетів у Державному політехнічному музеї (корп.6); 12.00-13.00 загальні збори у Великій фізичній аудиторії (корп.1); 13.30-16.00 День відкритих дверей факультету лінгвістики, зустріч з викладачами факультету (корп. 7, поверх 1, ауд. 115). Запрошуємо школярів та їх батьків.
27.03.2019
Оголошення
«10» квітня 2019 р. о 14:30 в аудиторії 115 корпусу №7 на  Факультеті Лінгвістики відбудеться пряме таємне голосування з обрання виборних представників з числа працівників, які не є науковими, науково-педагогічними та педагогічними працівниками, для участі у виборах ректора Університету. Претенденти у виборні представники можуть бути висунуті трудовими колективами або шляхом самовисування, про що до Організаційного комітету (кім. 123-1) подається витяг з протоколу конференції трудового колективу або заява не пізніше «04» квітня 2019р.