Історія факультету

Факультет лінгвістики було засновано у Національному технічному університеті України "КПІ" у 1995 році.

Основа діяльності факультету лінгвістики - поєднання вивчення іноземних мов із зануренням в царину техніки та економіки. Факультет готує висококваліфікованих професійних перекладачів науково-технічної та ділової літератури, які плідно працюють у різних галузях народного господарства і бізнесу України. Завдяки досконалому володінню кількома іноземними мовами, зокрема їх технічними і бізнесовими аспектами, наші випускники незамінні при спілкуванні з іноземцями як на різних міжнародних конференціях та переговорах, так і для роботи в сучасних міжнародних структурах та спільне підприємствах.
ФЛ направляє своїх кращих випускників для роботи викладачами іноземних мов технічного і гуманітарного спрямування на всі факультети / інститути "КПІ". На міжуніверситетських студентських конференціях студенти-лінгвісти разом з політехніками проводять апробацію своїх бакалаврських та дипломних наукових робіт англійською мовою.

Відома істина, що справжній фахівець-лінгвіст насамперед повинен досконало володіти своєю рідною мовою, і кафедра української мови, літератури та культури постійно проводить велику роботу для поглибленого вивчення української мови.

До навчального процесу залучений кваліфікований науково-педагогічний колектив. Потужним стимулом роботи факультету стала відома програма TEMPUS-TACIS, завдяки якій майже 50 викладачів пройшли стажування за кордоном і факультет поповнився науково-методичними розробками самих викладачів та великою кількістю новітніх підручників іноземних видань.

ФЛ має сучасну матеріально-технічну базу - мультимедійні класи, аудіо- та відеотеки, що сприяє ефективній фаховій підготовці.

На факультеті постійно працюють іноземні викладачі, влаштовуються різні заходи за участі носіїв іноземних мов - таким чином наші студенти завжди мають можливість живого мовного спілкування. Деякі з них продовжують своє навчання за кордоном за програмами обміну студентами.

Фінансування навчання студентів здійснюється за державні бюджетні кошти, за кошти юридичних та фізичних осіб.

Підготовка фахівців здійснюється на денній та заочній формах навчання на базі середньої, незакінченої вищої та вищої освіти за спеціальностями:

• бакалавр філології;
  • спеціаліст-перекладач
  • магістр-перекладач

Випускники факультету додатково отримують кваліфікацію - викладач іноземних мов.
Людське життя - це миттєвість в історії людства. Скільки поколінь інженерів вчилося в КПІ, якому вже понад 100 років?.. Саме багаторічний досвід викладання іноземних мов політехнікам став основою для створення факультету лінгвістики, що відповідає вимогам сьогодення і має велике майбутнє.

11.10.2021
KПItalks: «Поговоримо про важливе: академічна мобільність – місія здійсненна»
Минулого тижня ми розпочали  другу частину КПІtalks, де Тетяна Хижняк розповіла про поточний, календарний і семестровий контролі та як пережити перший в студентському житті календарний контроль. Від вас було багато запитань та зворотного зв'язку, а від нас подарунки, кава і живе спілкувалися. Цього тижня запрошуємо вас на нову зустріч!
6.10.2021
Карантин 2020-2021 в КПІ: вакцинація студентів та співробітників
У цю п'ятницю (08 жовтня 2021) відбудеться щеплення усіх зареєстрованих на вакцинацію. Усім студентам 17+ років та співробітникам зареєстрованим на вакцинацію на пошту розіслано листи з формою підтвердження про можливість вакцинуватися 08.10. Перевіряйте папку СПАМ!
1.10.2021
Лінгвістика в політехніці: чи реальна іноземна з нуля.
Вероніка Тимченко, 3-й курс ФЛ. CAMPUS #18 Як вивчити іноземну з нуля?  Як студенти починають вивчати мови з першого курсу і чи ефективно це?