Історія факультету

Факультет лінгвістики було засновано у Національному технічному університеті України "КПІ" у 1995 році.

Основа діяльності факультету лінгвістики - поєднання вивчення іноземних мов із зануренням в царину техніки та економіки. Факультет готує висококваліфікованих професійних перекладачів науково-технічної та ділової літератури, які плідно працюють у різних галузях народного господарства і бізнесу України. Завдяки досконалому володінню кількома іноземними мовами, зокрема їх технічними і бізнесовими аспектами, наші випускники незамінні при спілкуванні з іноземцями як на різних міжнародних конференціях та переговорах, так і для роботи в сучасних міжнародних структурах та спільне підприємствах.
ФЛ направляє своїх кращих випускників для роботи викладачами іноземних мов технічного і гуманітарного спрямування на всі факультети / інститути "КПІ". На міжуніверситетських студентських конференціях студенти-лінгвісти разом з політехніками проводять апробацію своїх бакалаврських та дипломних наукових робіт англійською мовою.

Відома істина, що справжній фахівець-лінгвіст насамперед повинен досконало володіти своєю рідною мовою, і кафедра української мови, літератури та культури постійно проводить велику роботу для поглибленого вивчення української мови.

До навчального процесу залучений кваліфікований науково-педагогічний колектив. Потужним стимулом роботи факультету стала відома програма TEMPUS-TACIS, завдяки якій майже 50 викладачів пройшли стажування за кордоном і факультет поповнився науково-методичними розробками самих викладачів та великою кількістю новітніх підручників іноземних видань.

ФЛ має сучасну матеріально-технічну базу - мультимедійні класи, аудіо- та відеотеки, що сприяє ефективній фаховій підготовці.

На факультеті постійно працюють іноземні викладачі, влаштовуються різні заходи за участі носіїв іноземних мов - таким чином наші студенти завжди мають можливість живого мовного спілкування. Деякі з них продовжують своє навчання за кордоном за програмами обміну студентами.

Фінансування навчання студентів здійснюється за державні бюджетні кошти, за кошти юридичних та фізичних осіб.

Підготовка фахівців здійснюється на денній та заочній формах навчання на базі середньої, незакінченої вищої та вищої освіти за спеціальностями:

• бакалавр філології;
  • спеціаліст-перекладач
  • магістр-перекладач

Випускники факультету додатково отримують кваліфікацію - викладач іноземних мов.
Людське життя - це миттєвість в історії людства. Скільки поколінь інженерів вчилося в КПІ, якому вже понад 100 років?.. Саме багаторічний досвід викладання іноземних мов політехнікам став основою для створення факультету лінгвістики, що відповідає вимогам сьогодення і має велике майбутнє.

6.05.2021
Другий календарний контроль
Другий календарний контроль у весняному семестрі 2020/2021 н.р. Сьогодні розпочався другий календарний контроль весняного семестру для студентів бакалаврів 1-3 курсу та студентів магістрів 1 курсу. Він триватиме до 20.05 включно. Рекомендуємо уточнити у всіх викладачів вимоги до отримання позитивної оцінки за результатами календарного контролю.
30.04.2021
Вступ до магістратури 2021
Вступ до магістратури 2021: процедура реєстрації на ЄВІ/ЄФВВ   Для вступників до магістратури КПІ ім. Ігоря Сікорського у 2021 році приймальною комісією розроблено 2 алгоритми реєстрації:    •  для випускників КПІ ім. Ігоря Сікорського 2021 навчального року, які бажають вступити до магістратури    •  для вступників, які завершили навчання у попередні роки або вступають після завершення цього року іншого закладу вищої освіти
20.04.2021
ЗМІНЕНО терміни другого календарного контролю весняного семестру 2020/2021!
 У зв'язку з державними святами та перенесеними вихідними – змінено терміни календарного контролю. Відповідно, він буде проведений з 05 по 20 травня (включно) для студентів 1-3 курсу бакалаврату та 1 курсу магістратури.